Troche tworzywa sztucznego pare szwów w środku balon... Niby nic, a każdy wie o czym mowa...
Blog > Komentarze do wpisu

Pique umie się ustawić…


Podobno nikt nigdy nie obronił Pucharu Europy, od reformy jego rozgrywek w 1992 roku. Wszem i wobec ogłaszam, że dwa razy z rzędu Ligę Mistrzów wygrał wychowanek Barcelony Gerard Pique!! Chociaż potrzebował do tego pomocy dwóch klubów, w których zresztą był „tylko” rezerwowym zapisał się na kartach historii jako pierwszy człowiek, który obronił Puchar, choć w nieco nietypowy sposób.

Wszyscy od kilku dni zachwycają się skompletowaniem wszelkich możliwych tytułów i trofeów przez Henriego, tymczasem wyczyn jego klubowego kolegi prasa przemilczała. Mając raptem 22lata w dwa sezony sięgnął po mistrzostwo Hiszpanii, Anglii, zdobył Puchar Króla, Tarczę Wspólnoty i dwa razy wzniósł w górę Puchar Europy.  Zamienił bezsprzecznie najlepszy zespół sezonu 2007/2008 na wielką Barceloną Guardioli, której tego roczne wyczyny zapomniane nie będą.

Miał szczęście grać u boku najlepszych piłkarzy ostatnich lat, podbijał Moskwę z bajecznym Ronaldo, szturmował Rzym wiernie trwając u boku Messiego. W obu zespołach częściej siedział na ławce niż grał, w Manchesterze przegrał walkę z Vidiciem i Ferdinandem, w Katalonii do pierwszej jedenastki wepchnęły go kontuzje i kartki partnerów. Z powierzonego zadania w środowy wieczór wywiązał się jednak znakomicie, powstrzymał dawnych przyjaciół z boiska, zamiast patrzeć jak stają się legendą sam nią został.

Pique zdaje się dojrzewać do udźwignięcia wielkiej presji jaki na nim ciąży, powrót na Camp Nou dał mu więcej szans na grę, rzucił na głęboką wodę i usamodzielnił. Zmusił do usamodzielnienia, bo przed włoskim finałem obrona mistrzów Hiszpanii istniała tylko na papierze. Wcześniej wciąż miał komfort asystowania największym artystom defensywnego rzemiosła, stał z boku i uczył się przy okazji poznając smak zdobywanej przez nich ambrozji. Postawą w finale Ligi Mistrzów w końcu wysłał jasny sygnał, że jest gotowy i zasługuje, by traktować go na równi z Puyolem i Marquezem.

Mieć szczęście w tak młodym wieku (22 lata) zawiesić na szyi już dwa medale za zwycięstwo w Champions League to wyczyn niebagatelny, wcześniej jeśli dobrze pamiętam (poprawcie mnie jeśli się mylę) dokonał tego tylko Iker Casillas i Clarence Seedorf ale żaden z nich nie zdobył trofeum rok po roku. 

Wspaniała passa Pique pewnie właśnie dobiegła końca, bo Duma Katalonii, w której spędzi kolejny sezon pewnie jak żaden z jej poprzedników po Puchar Europy nie sięgnie. Miniony sezon wyeksploatował aż do bólu mistrzów Hiszpanii, teraz czas na regenerację sił, bo tempo i intensywność europejskich rozgrywek nie daje szans na normalną odnowę nadwątlonych sił.


Przeczytałeś/aś podobało się?
Pozostaw ślad po sobie zmotywuj autora do dalszej pracy nad jego warsztatem.
Rozpocznij dyskujsę wytknij błędy i napisz swoje spostrzeżenia.
Poleć znajomym.
Wpadaj jak najczęściej.

Pozdrawiam Gniazdowy 

niedziela, 31 maja 2009, gniazdowy

Polecane wpisy

  • Antiga mnie urzekł.

    Z mieszanymi uczuciami przyjmowałem wiadomość o wyborze prawie 40 letniego Antigi na selekcjonera naszych siatkarzy. Kunsztu sportowego byłemu gwiazdorowi repre

  • Czy szaleństwa Smudy zadziałają również wiosną?

    Runda jesienna w wykonaniu Wisły zaskoczyła wszystkich, zaskoczyła pewnie nawet samego Smudę i Jacka Bednarza, natchnęła wiarą w zespół mocno nadwątlone zaufani

  • Chelsea jednak można odmłodzić

    Równo rok temu na inaugurację Ligi Mistrzów Chelsea podejmowała Bayer Leverkusen mecz ten miał być początkiem nowego, młodego, prężnego zespołu prowadzonego prGniazdowy:
Ośmiolatkowi wymyślili treningi
piłki ręcznej, by brzuch przestał
być najcięższą częścią jego ciała.
Jakiś stary facet kazał biegać...
Dziś ten sam jeszcze trochę starszy człowiek
jest wielkim wzorem i AUTORYTETEM
Przez ostatnich 14 lat poznałem rozkoszny
smak zwycięstwa i kształtującą siłę wielu porażek.
O piłce ręcznej napisze wszystko jako
trener, zawodnik i sędzia.
O piłce nożnej napisze jak czuję,
bo jest religią, chociaż nie zanalizuje
strzałek na wykresie w TVP
Napiszę jednak kto powala mnie na kolana,
a kto rozczarowywuję
Sport to miejsce pięknych zwycięstw
i jeszcze piękniejszych porażek

Napisz co myślisz,
Zostaw ślad po sobie,
Pokaż mi moją porażkę, bo ona mnie kształtuje
Pochwal, bo jestem taki jak TY lubię smak zwycięstwa
Gniazdowy

Kontakt:
E-mail: gniazdowy@gmail.com
Gadu-gadu:Gniazdowy
gg:3874641
Gadu-Gadu