Troche tworzywa sztucznego pare szwów w środku balon... Niby nic, a każdy wie o czym mowa...
RSS
piątek, 30 stycznia 2009
Chorwaci wspierani fantastycznym dopingiem 15tysięcy kibiców zagrali wielki mecz, obnażając niestety słabe strony swoich rywali. Z przyjemnością widziałem ambicję i chęć do walki w oczach Chorwatów, wybuchy radości po każdej dobrej akcji w ataku jak i w obronie. Pokazali, że są zespołem wielkim, że są Chorwatami, a nie Bajiciem i jego kolegami. Fenomenalny, wielki Bajić grał mało, a grając z rzadka zachwycał.
Mistrzowie Olimpijscy z Atlanty, z Aten, mistrzowie świata w 2003 roku, wicemistrzowie świata z 2005r., srebrni medaliści ubiegłorocznych mistrzostw Europy. Ścisła światowa czołówka, zespół wybitny, od 13 lat konsekwentnie zdobywający medale na większości wielkich imprez. Pamiętajmy, że Chorwacja jako suwerenne państwo istnieje de facto dopiero od 1995 roku!! Pomimo tego jest jednym z najbardziej utytułowanych zespołów ostatniej dekady.
środa, 28 stycznia 2009
Druga faza mistrzostw świata kto zawiódł, a kto zaskoczył? Towarzyszyły nam emocje czy rutyna zwycięstw faworytów? Kto zaskoczył, a kto zawiódł?
Podobno historia pamięta tylko zwycięzców, zapewniam, że nie mniej kocha wielkich przegranych, kto z nas planuje zapomnieć, że to Norwegowie prowadzili w 58 minucie 28-30?? Półfinaliści mistrzostw świata, trwaj śnie ja wcale nie chcę się obudzić!!
Gardło boli, głos straciłem, na kciukach już rosną odciski, zakwasy w rękach rano będą tak samo jak Polacy już są w półfinale!! Dokonaliśmy cudu. Obecne mistrzostwa świata są rozgrywane według nowej formuły, w poprzednich latach z grupy w drugiej fazie mistrzostw świata awansowały aż 4 z 6 zespołów, by w ćwierćfinale zwycięzca grupy “A” grał z czwartą drużyną z grupy “B” itd. W tym roku nie ma już ćwierćfinałów z grup awansują tylko dwa zespoły, trafiając od razu do półfinału.
Tym trudniejsza, była sytuacja Polaków w drugiej fazie mistrzostw do której przystąpiliśmy z zerowym dorobkiem punktowym.
piątek, 23 stycznia 2009
„Ludzie w Polsce przekraczają granice, których przekraczać nie wolno. Do krytyki jako trener jestem przyzwyczajony, ale do chamskich sugestii nie przyzwyczaję się nigdy. To nie mój świat, nie potrafię się tu odnaleźć. Czuję się tu coraz gorzej. I może dlatego będę pracował w Feyenoordzie. „

Leo Beenhakker
Cytat za Przeglądem Sportowym.
czwartek, 22 stycznia 2009
Polegac na innych musieliśmy, inni zawiedli, ale na sobie polegać też nie potrafimy... bo jak polegać gdy sił i chęci do gry starcza na 25 minut.
Moja mściwa natura nie pozwoli mi zacząć inaczej jak od pytania co z panem, panie Lazarov…? Wielcy sportowcy to tacy, którzy potrafią pociągnąć zespół w każdym meczu, a nie tylko od święta i jeszcze próbują wykazać choćby minimalne pokłady inteligencji ;]
środa, 21 stycznia 2009
"Wartość - cecha właściwa dla danej osoby lub rzeczy, mówiąca o jej walorach materialnych, mentalnych lub artystycznych - cennych dla ludzi."
Cytat za Wikipedia
“Cena - ilość pewnego dobra (najczęściej pieniądza), za przyjęcie której sprzedający jest gotów zrzec się swoich praw do danego dobra, lub też kupujący jest gotów ją kupić, aby do tego dobra nabyć prawa. Cena może dotyczyć m.in. towaru lub usługi. Według większości teorii ekonomicznych cena równa się wartości danego dobra. Według szkoły austriackiej wartość nie jest wielkością obiektywną i taka równość nigdy nie zachodzi, gdyż wtedy nigdy nie doszłoby do wymiany (każda strona musi bardziej wartościować to co otrzymuje od tego co daje w zamian).”
Cytat za Wikipedia
poniedziałek, 19 stycznia 2009
Wczoraj napisałem: “Martwi mnie, że tak późno podjęliśmy dziś rękawice bo na Francuzów, Hiszpanów, Norwegów, Szwedów, czy (Balica i spółkę) druga połowa to może być za późno na pokazanie charakteru.” Dziś już tego szczęścia i czasu zabrakło, znowu gramy nierówno, zrywami, mamy przestoje w grze, by w końcówce podjąć heroiczną walkę.
Miało być o Milanie trasnferze Kaki petrodolarach, petroszejkach mogło być o petrozlotowkach ale petrozłotówek do Chorwacji trener Wenta nie zabrał.


Gniazdowy:
Ośmiolatkowi wymyślili treningi
piłki ręcznej, by brzuch przestał
być najcięższą częścią jego ciała.
Jakiś stary facet kazał biegać...
Dziś ten sam jeszcze trochę starszy człowiek
jest wielkim wzorem i AUTORYTETEM
Przez ostatnich 14 lat poznałem rozkoszny
smak zwycięstwa i kształtującą siłę wielu porażek.
O piłce ręcznej napisze wszystko jako
trener, zawodnik i sędzia.
O piłce nożnej napisze jak czuję,
bo jest religią, chociaż nie zanalizuje
strzałek na wykresie w TVP
Napiszę jednak kto powala mnie na kolana,
a kto rozczarowywuję
Sport to miejsce pięknych zwycięstw
i jeszcze piękniejszych porażek

Napisz co myślisz,
Zostaw ślad po sobie,
Pokaż mi moją porażkę, bo ona mnie kształtuje
Pochwal, bo jestem taki jak TY lubię smak zwycięstwa
Gniazdowy

Kontakt:
E-mail: gniazdowy@gmail.com
Gadu-gadu:Gniazdowy
gg:3874641
Gadu-Gadu